Vývoj duše

 Teď budu psát o tom, o čem jsem hluboce přesvědčena, to ale neznamená, že vy musíte se mnou souhlasit, ale můžete o tom přemýšlet.

Já to tak vnitřně cítím a život mi ukazuje kde všude  může , že je to pravda.

( Ve svém výkladu výcházím z mého pochopené Filosofie Bytí od pana Josefa Zezulky, filosofa a zakladatele Bitroniky)

Spojením hmoty a duše vznikla bytost. Nejprve jen primitivní (možná vir) a ta se vlivem evoluce vyvíjí dále  a někde možná uprostřed jejího vývoje se nachází člověk. Bytost prochází vždy životem ve hmotě a smrtí a posmrtným životem v duchovním světě, ale duše stále existuje, ta neumírá. Duše se neustále  vyvýjí a inkarnuje do další bytosti dle své vyspělosti. Jsem přesvědčena o existenci duše , o reinkarnaci, o zákonech , které platí ve hmotě i v duchovním světě. Cílem je vývoj bytosti tak, aby jednou splynula se vším.  Zákonem je, že se vyvýjíme ať už o tom přemýšíme a nebo ne, někdo vědomě a někdo nevědomě tzv. karmou.

Člověk se narodil na Zemi, aby se hodně posunul ve svém vývoji své duše. Učí se celý život, jak žít a a jak se chovat ke svému okolí podle svých podmínek k žití. Pochopením  zákonů bytí  a přizpůsobením svého života těmto zákonům se duše vyvíjí, někdy jde lehce a někdy to i bolí. Myslím si, že pokud nebude zabíjet zvířata a ani nebude příčinou zabíjení, tedy nebude jíst maso a ani výrobky ze zvířat, tak se ocitně na velkém odrazovém můstku ve vývoji duše. Jeho duše se odlehčí od nánosů nejhoršího zla zabíjení. Následuje poté pozvolný nárůst citlivosti duše a její ladění se spíše k dobru. Neznamená vždy dobro jen být hodný, ale spíše být dobrý kde to jde a být přísný, kde musím. Zla je na světě hodně a je nutností podpořit dobro i když to může někdy bolet.

Jak říká pan Zezulka , tak člověk, který dobrovolně nepochopí, že jakékoliv zabíjení je zlé, tak bude učen bičem. Co to znamená?

Znamená to laicky řečeno, že člověk, který jí maso, tak se zdrží ve svém vývoji, protože bude možná  muset ve svém některém dalším zrození se stát sám zvířetem a trpět stejně jako nějaké zvíře při zabíjení, aby to už nechtěl nikdy sám nikomu udělat.  Bude muset pochopit tím, že sám prožije to, co dělal on jiným. Nelze ale aby celá duše člověka se ocitla v těle zvířete, protože duše člověka je už více vyspělá, než duše zvířecí, půjde tedy jen ta příslušná část duše, která patří do zvířete. Pan Zezulka to přirovnává čištění člověka, když se jde umýt, taky nejdeme do vody oblečení, protože bychom se neumyli dobře a ještě by se nám oděv ve vodě promočil. Tedy než půjdeme do vody, tak se vysvlečeme a teprve pak se jdeme umýt, a podobně je to i s duší, když se potřebuje na nějakou výchovnou lekci vrátit zpátky  do zvířete. Celá duše člověka by se do zvířete již nevešla. Jde tam jen část duše a zbytek zůstává a čeká na očištěnou část a pak zase se může zrodit dále do další inkarnace člověka do dalšího osudu a dále se vyvíjet jako celá duše. Jistě víte, jak žijí třeba kuřata v chovných klecích a nebo pohromadě v jedné místnosti velké množství kuřat , bez slunce, bez výběhu, pouze chované pro maso. Můžeme takto srovnat třeba koncentráky za války pro lidi? Nesouvisí náhodou koncentráky s chovem zvířat na zabití?Může to být nevědomá karma, zákon odrazu?

Duše se vyvíjí od nejnižšího tvora až po nejvyšší bytost, která už může splynout s podstatou. Vyvíjí se tím, že roste jeho vědomí a pochopení zákonů bytí.  Ze začátku  se učí duše jen pasivně zákonem odrazu, později  např. u člověka lze při více zrozeních  pozorovat i aktivní vývoj , kde nastupuje vědomá změna chování člověka. Ta ale většinou nastává až u vyspělé duše, jinak se také projevuje spíše jen zákon odrazu, člověk je učen bičem, tzn. že pokud dělá něco špatně v tomto životě, tak v příštím životě se může narodit přesně do opačné role a na vlastní kůži prožije to, co teď dělá druhým  a jedině tak pochopí, že takto asi ne . ( např. teď muž bije svoji ženu a děti, příště on bude ženou a dostane muže, který ho bude bít a možná i v dětství otce, který ho bude bít.) Pokud nepochopí napoprvé, tak možná příště , nelze se ale vývoji duše vyhnout. Někdo jde ve vývoji rychleji, nekdo pomaleji, ale všichni nakonec dojdeme do cíle, jen každý jiným tempem. Někdo potřebuje třeba 100 zrození jako člověk, někdo třeba 500, to nevím kolik, aby se mohl narodit jako vyspělejší bytost, než je člověk. Vyspělejší tvor určitě existuje, protože evoluce nelze zastavit a vývoj jde stále dále a proč by člověk měl být ta nejvyspělejší bytost s tolika chybami, které ještě máme?

Člověk, ktrerý zvládne veškeré podmínky duchovního vývje a duchovní praktika až do hlubokých meditací, tak dává svou karmu do klidu. Dostává zase o něco čistější dar poznání a intuice. Rozšiřuje se u člověka jeho vědomí.

Pokud Vás více zajímá , jak je to se zákonem odrazu, s inkarnací, reinkarnací, s duší a další k tomu příslušná témata, tak doporučuji navštívit www.dub.cz a nebo přečíst knihu Bytí od pana Josefa Zezulky. Jedná se o velmi logické , stručné a výstižné vysvětlení, které podle mě dává základ všemu , co nás lidi většinou zajímá. Tedy co je po životě, proč se mi děje to a to  a kam to vše spěje. Zajímají vás základní zákony bytí? Omrzelo Vás tlachání jiných lidí, kteří se vydávají za moudré znalce? Zkuste alespoň letmo kouknout na to, co říká pan Zezulka. Mě samotné alespoň dal tento člověk směr a řád ve všem, co kde slyším, čtu, co mi kdo říká. Vím, že musím o všem hodně přemýšlet, než začnu něco dělat a hlásat dále a bez knihy bytí bych v tom skutečně dneska měla asi guláš. Jsem totiž docela člověk , který rád čte a zajímá se o vše možné a je dobré nanaletěť v dnešní době každému , kdo se vydává za člověka s napojením na duchovní svět. Nikdy totiž nevíme, jak je napojen a na koho a jak on sám je čistý a zda vše nedělá jen pro peníze. Kniha  a také přednášky pana biotronika a sanátora  T. Pfeiffera , který pokračuje ve výkladu toho, co začal pan J. Zezulka , zakladatel biotroniky a filosofie Bytí, mi stále pomáhají v pochopení života a také mě usměrňují v mých chybách v životě. Jsem ráda, že jsem se k těmto informacím ve svém životě dostala a také  vím, že tito lidé nikdy nikomu nic nenutili a ani nenutí, jejich přednášky jsou jen jakousi formou otázek a odpovědí a jen já sama rozhoduji, co s informacemi  udělám dále. Nikdo mi nevyhrožuje a ani mě nezastrašuje a ani nechce po mě zbytečně peníze. Vše je formou dobrovolnosti  a ochoty pomoci.

Existuje spousta další literatury, např. od doktora Rajmonda MOODY, Život po životě, a další jeho knížky.

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz