Mýty a pravdy o vegetariánství, některá tvrzení a jejich vysvětlení

1. Vegetarián jí ryby...................................ne a zase ne, vegetarián znamená, že nejí nic z mrtvých zvířat. Tedy nejí ani ryby, želatinu ani jakékoliv výrobky z masa. Vegetarián nechce zabíjet zvířata a ani nechce být příčinou zabíjení. Většinou vegetarián jí vajíčka a mléčné výrobky, protože nepochází z mrtvých zvířat. Někteří  jedí ale  jen čistě  rostlinnou stravu.

2. Člověk je masožravec.............................člověk nemá ani jeden znak masožravce, nemá ostré zuby, má dlouhé střevo, má složitý proces trávení v žaludku, nemá drápy. Je vlastně jen jakási vyšší forma býložravce.

3. Maso nelze nahradit..............................všechny složky živin potřebné k životu člověka jsou v rostlinné stravě. Dokonce i bílkoviny. Bílkoviny člověka jsou složeny z aminokyselin a některé aminokyseliny máme stále v zásobě v těle a jen některé musíme dodat stravou. Všechny se nachází např. v luštěninách,některé v obilovinách a v ořechách. Bílkoviny ze zvířete jsou jiné, než bílkoviny člověka. Tedy musí se stejně v trávicím traktu složitě rozložit na jednotlivé složky a lidská bílkovina se z nich teprve tvoří, je tam hodně látek navíc, se kterými si tělo někdy neví rady.  V rostlinách jsou aminokyseliny přímo a jednoduše se z nich lidská bílkovina poskládá. Přebytky se velmi dobře dostávají z těla ven. Některé věděcké studie dokonce tvrdí, že bílkovina vytvořená z rostlin je kvalitnější a nemusí se dodávat všechny aminokyseliny každý den, tělo má tak dokonalý mechanismus, že si bílkovinu postupně poskládá .

4. Vegetariánům chybí železo............................masožravec potřebuje ke svému životu mnohem více železa, než vegetarián. Tedy lékařské tabulky jsou mino. Dostatek železa je v různých rotlinách a jsou velmi dobře vstřebatelné. Navíc, pokud není ve střevech zahnívající maso, tak i vstřebání látek ze stravy je větší. ( Dětská doktorka provádí jednou za čas kontrolu krve u mých dětí a výsledky jsou vždy v pořádku, především kontroluje krvinky a železo v krvi, vychází z lékařských tabulek. Většinou musí sama konstatovat, že nedostatkem železa mohou trpět spíše ti, co jedí třeba jen bílé maso a o výživu se nějak více nezajímají.)

5. Vegetariáni jsou vychrtlí.............................znám dostatek vegetariánů a vypadají naprosto normálně a někdy taky mají nadváhu, závisí čistě na konstituci daného člověka a jak jí. Většinou si lze bezmasou stravou váhu lehce upravit a pokud se člověk necpe jen sladkým a jí hodně zeleniny a ovoce, tak si váhu udržuje v normě. Platí stejné pravidlo. Jsme to, co jíme. Tedy ani vegetarián by se neměl přecpávat a mít dostatek pohybu. Vychrtlí jsou spíše lidé buďto od přírody, mají tzv. rychlý metabolismus a nebo skoro nejí, není to ale rozhodně tím, že nejedí maso.

6. Bez masa nemá člověk sílu vykonávat těžkou fyzickou práci........................jíme proto, abychom dodali tělu energii. Nejvíce energie je v rostlinách. V mrtvém mase je spíše jen špatná energie. Vždyť dříve jedli maso jen svátečně a vykonávali mnohem více fyzické práce, než my dnes díky technice. Dostatek energie je v obilovinách, v luštěninách ,ale i v zelenině a ovoci obecně. Popřípadě ve vajíčkách a v mléce.

Vědecké výzkumy o srovnání obyvatel co jedí maso a obyvatel , kteří jedí jen rostlinnou stravu, jasně dokazuje, že lidé bez masa mají mnohem více energie, mají o něco dokonce vyšší tělesnou teplotu a  netrpí tolik civilizačními chorobami.

7. Problém nastává u vegetariánů v těhotenství................................nenastává žádný problém, právě naopak, ženy vegetariánky mají méně nemocí během těhotenství. Pokud žena ví, co musí přidat do své stravy, aby měla dostatek živin pro sebe i pro dítě, tak není žádný problém.Já sama mám 2 děti  a obě těhotenství byla bez komplikací a pracovala jsem až do řádné mateřské dovolené. ( je dobré hlídat bílkoviny, vitamíny, železo, vápník, jod a další)

8. Děti vegetariánek jsou hloupější......................................právě že naopak, děti vegetariánů mají většinou větší inteligenci, než ostatní. Mají také větší citlivost a intuici.   Můj 14. letý syn vyniká ve škole nejen  v matematice,kde vyhrává i olympiády, ale i v mnohých dalších předmětech, a to ho skoro nevidím se doma učit. 5. letá dcerka mi taky nepřipadá zaostalá, spíše v kolektivu stejně starých dětí vypadá svými schopnostmi jako trošku starší. Stále se chce něco sama učit a je hodně aktivní a tvořivá. Nijak ji nenutím.

9. Vegetariánské děti jsou malé a takové neduživé........................................z vlastní zkušenosti, syn vážil po narození 2, 85 kg,ale dcera vážila 4,2kg. Myslím, že je to hodně individuální, ale malé nebyli a ani teď nejsou. Aktivit mají dostatek a spát je musím zahánět. Pokud je někdo spíše takový bledý a vypadá nezdravě, je možné že je špatně živený a nechodí na sluníčko a málo se směje. Dětem dopřávám dostatek kvalitní stravy a pohybu. Pokud to jde tak chodíme do přírody.

10. Bez masa je chudý jídelníček a není skoro co jíst..............................jakmile člověk přestane jíst maso, tak zjistí, že existuje nepřeberné množství potravin, které do té doby třeba ani neznal. Dnes není problém najít dobré recepty, sehnat cokoliv v obchodech a rychle a i levně uvařit.

Rozšíří se obzor surovin , obilovin, zeleniny, koření, olejů, ořechů a další.

11.  V zelenině je hodně těžkých kovů, pesticidů, dusičnanů a pod. ....................tak předně, kolik musí sníst zvíře rostlin za svůj život, než vznikne třeba 1kg čisté váhy masa? Mnojem více, než je 1 kg,( uvádí se tak 60kg). Všechny látky se vstřebávají během života ve zvířeti a jsou tedy i v mase a to ve mnohem větší koncentraci, než v rostlinách.  Navíc některé škodliviny díky vláknině v rostlinách a díky  rychlé zpracovatelnosti v těle jdou rychle z těla ven. Rozhodně je menší zlo pro člověka jíst rostliny, než maso. Člověk se právě rostlinami vyčistí a lépe se mu tráví a má mnohem lepší využití živin  a tím také dobré odstranění nepotřebných látek v těle.

12. Strava bez masa je drahá..........................pokud nebudete nakupovat drahé polotovary, tak jsou jídla bez masa levnější, než masitá, navíc jsou rychle uvařená a šetří tedy i plyn nebo elektřinu. Dá se z lékařského pohledu tvrdit, že náklady na léčení nemocí způsobené jezením masa jsou také drahé, např. rakovina, infarkt, vysoký tlak,..diabetes, alzheimer,..... a tedy i tady je opět strava masitá pěkně drahá a zatěžuje celou společnost především zdravotnictví.( výše jmenované nemoci by se vyskytovali jen zřídka, pokud by člověk úplně přešel na rostlinnou stravu: Čínská studie, kniha  na věděckém podkladě výzkumu 35 let)

13. Bez masa mi to nebude chutnat..............................tak předně si člověk zvykne, očistí se mu i chuťové pohárky a cítění, když přestane jíst maso.  Pro labužníky doporučuji používat rúzná koření, třeba i indická. Lze vytvořit hodně chutná jídla. Časem si tělo tak zvykne, že dokonce Vám maso bude smrdět a když projdete kolem masny , tak to příště vezmete velkým obloukem.

14. Budu vegetarián, jen proto, že chci být zdravý................brzy vás zlomí okolí. Pokud nebudete mít základ  v sobě, že nechcete jíst maso, protože je z mrtvých zvířat, které se museli kvůli tomu zabít a tak zbytečně kvůli vám trpěli, tak to není celé. Pokud to zatím  neberete vážně, tak pátrejte po informacích a nebo si zajděte někde na jatka. Zluste se alespoň na chvíli vcítit do nějakého zvířete, co myslíte nemůže cítit bolest, strach ze smrti? Nemá právo na život, jako ty člověče?

 Společnost je dneska nastavená tak, že maso doporučují jak rodiče, tak škola, lékaři a jen vy sami svými znalostmi můžete zjistit, jak to skutečně je. Musíte mít dostatečně silné argumenty a silnou vůli. Znám hodně vegetariánů a dokonce i známých tváří jak z historie, tak i ze současnosti. Více jich je ale neznámých, přesto zdravě vypadají a jsou dlouhá léta činorodí. Všichni myšlenku vegetariánství brali především kvůli zvířatům.

15. Vegetarián to má ve společnosti horší, třeba na cestách, v restauraci,ve škole.................................. tato otázka je čistě na vašem rozhodnutí. Většinou ale dneska i restaurace vedou bezmasá jídla. Jen si hlídejte složení. Někteří dávají do tzv. bezmasých jídel šunku, špěk a klidně i rybu. Je třeba se raději zeptat, než si objednáte. Ve školách je to horší, ale už i tam dneska nabízejí někdy výběr z jídel a dost často jsou bezmasá.

Jednou nastane doba, kdy jídla bezmasá budou běžně a všude a spíše masitá budou v pozadí. Zatím se budete muset trošku více snažit jak u dětí při hlídání jejich jídelníčku, tak také u sebe, především ,když jste v práci a děti ve škole.

16. Co mi to přinese být vegetarián, asi jen problémy, že?..............................ze začátku můžete být trošku v nesnázích, ale jakmile budete mít dostatek informací a uvidíte , že to jde a možná pocítíte i nějaké změny k lepšímu , tak žádné problémy neuvidíte.

Tak předně se pěkně vyčistí vaše tělo od nánosů z masa , od močoviny, od zahnívajících zbytků ve střevech. Odlehčí se ale také vaší duši  a to je možná důležitější, než to tělo. Časem vzroste u vás i cítění a  vcítění se do druhých. Možná vznikne u vás zájem i o další velmi zajímavá témata v životě.

 

Přikládám další zajímavý článek o vegetariánství a důvodech proč, od jiného autora.

Chcete slyset nejake dalsi argumenty proti masu.doc (32 kB)

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz