Ničení přírody  a jak jí můžeme my sami pomoci k uzdravení

Všude slyšíte, jezte zeleninu a ovoce, obiloviny a luštěniny. No jo, ale tyto rostliny musí někde vyrůst, na nějakém poli, na nějaké půdě, potřebují nějakou vodu a vzduch, slunce  atd. 

Jaká je dnes půda, voda, vzduch?

 Jaká je tedy ta zelenina a ostatní plodiny?

  Jak s  tím souvisí naše zdraví a zdraví dalších generací?

 

Všichni to víme, všude se o tom mluví, že se příroda poškozuje.

Ale jak tomu zabránit a nebo jak tomu my sami můžeme pomoci, aby se vše zlepšilo, popřípadě alespoň zastavilo, či omezilo na nutné minimun?

 

 1.Tak především, už jen tím, že přestanete jíst maso, děláte pro přírodu mnoho. Šetříte lesy, vodu, energii, spodní vodu, půdu a také investice do chemie a medicíny. Omezujete špatnou energii v prostoru.

 2.Dívejte se kolem sebe, tím myslím doma, ale i v práci, ve škole, venku na ulici. Co pozorujete?

 Přemýšleli jste někdy o tom, co vypouštíte denně do kanálu z vodovodních kohoutků?  Co doma používáte za chemické prostředky,které vám pomáhají s uklidem,mytím, praním? Co v práci? A to nemluvím o tom, že čističky vody nevyčistí vše, vždyť voda má paměť a mění svoji krystalovou strukturu podle podmínek, kde se nachází. Nejhezčí krystaly má voda samozřejně v čisté přírodě. Více informací najdete v knihách od  Masaru Emoto.

Víte, že existují ekologicky šetrnné výrobky, které neškodí ani člověku a ani přírodě, že se do pár hodin rozloží a nezanechávají po sobě chemickou stopu v podobě sinic, těžkých kovů či dokonce jedů? A dokonce fungují a jsou levnější , než agresivní látky z drogerie?  Např. české výrobky od firmy missiva, více na www.zdraviapriroda.cz

3. Třídíte odpad? A to nejen papír, ale i sklo, plasty a kovy? Pomáháte tím aspoň trochu vrátit zpátky do koloběhu spotřeby zboží.

4.Jakýkoliv výrobek, co koupíte, se musí z něčeho vyrobit, tedy získat suroviny, upravit je, vyrobit konkrétní věc, dopravit ji až do obchodu, k vám domů, pak sloužit a pak jde do odpadu, ale nevrací se zpět, odkud začala cesta . Tedy není to uzavřený cyklus a jednou dojdou suroviny. Navíc se při výrobě vyrábí mnoho chemických škodlivin, i při dopravě a to nemluvím o tom, že mnoho věcí slouží jen krátce a skončí brzy na skládce, kde vzniká další problém, co s ním.  Zase většinou škodí.

V dnešní době velkého nakupování a honění se za věcmi, abych náhodou nebyl mimo současnou módu a techniku, je vlastně koloběh honění se za penězmi, abychom na to vše měli, pak bez energie si těch věcí ani pořádně neužijem, a už jsou z módy a kupujeme další. Většinou navíc to nové zboží vydrží méně  dlouho bez poruchy a tak nás to nutí stále kupovat nové a nové. My se snad za chvíli zahltíme věcmi a zapomeneme na vztahy, na přátele a samozřejně na přírodu, bez které pak jednou vyhynem.

Já sama se začínám zamýšlet nad tím, jestli skutečně tu věc co kupuji potřebuji a jestli je hodně kvalitní, aby mi dlouho vydržela. Nemusí to být nejlepší značka, ale kvalita.

Nezajímá mě ani názor okolí, jestli je něco moderní, spíše mi věc musí sloužit a přinášet užitek a nebo mě samotné potešení a mým blízkým.  Například nemusím mít hned teď nový mobil, pokud mi ten co mám, ještě dobře slouží a splňuje mé potřeby telefonovat a psát sms, dokonce fotit. Více funkcí stejně nepoužívám. A nový bych stejně zase používala hlavně k telefonování a sms. Ostatní funkce bych stejně asi nevyužila.

 Tak je to i s autem, kde musí být malá spotřeba paliva a vůz mi musí sloužit, ne já jemu.

 Oblečení musí spňovat hlavně funkčnost a když ho vybírám, tak musí být i esteticky vyvážený a myslím i na budoucnost, aby se hodilo i k jiným věcem na nošení. Dávám přednost bavlně a přírodním vláknům, jednoduchosti a praktickým detailům, především oblečení na sport.

 Zajímá mě také abych neměla problém s praním a  žehlením, nejlépe,když nemusím žehlit a vyperu lehce v pračce.  Proč bych si přidělávala práci a zatěžovala přírodu chemií a zbytečnou ztrátou energie.

5. Zajímejte se také o dění ve vašem městě či vesnici, jak nakládají s odpady, zda třídí, čistí atd. Vy sami uklízejte i okolí nejen svůj dům či byt. Vždyť i ta ulice je místo kde vlastně žijete, ten les je místo, kam chodíte, nespoléhejte se jen na druhé, že to udělají za vás.

Co se vypouští do ovzduší a vy to pak musíte dýchat? Hledejte zdroj  a dělejte s tím něco, alespoň se ozvěte. Vy sami nespalujte věci, které při spalování vypouštějí škodlivé látky, např, plasty  v krbu a pod.  Kal v kotlích atd.

Jezděte autem ,jen pokud je to nutné, jinak raději choďte a jezděte na kole, nebo nějakou hromadnou dopravou.

Pokud jezdíte nakupovat, tak nakupujte třeba jen jednou nebo dvakrát týdně , aspoň i méně utratíte, protože lákadla  a reklama v obchodě tím pádem na Vás méněkrát útočí.

6.Pokud můžete tak omezte zbytečné igelitové sáčky a obaly. Někdy se tomu nevyhneme, ale přece jen, určitě ještě někde najdete možnost.

Oblečení, které vyřazujete, třeba po dětech, pokud už z nich vyrostli, zkuste dát dál do koloběhu, třeba další mamince v okolí a nebo na charitu.

 

7.Doma používejte na natírání a malování přírodní barvy  a bez škodlivých látek, jednak ať to pak nemusíte dýchat, a taký tím šetříte přírodu. Pokud stavíte, či zařizujete  si bydlení, volte raději přírodní materiály a nátěry na nich, vždyť tam bucete bydlet vy a nehledě na to, že při výrobě taky vznikalo méně škodlivin a dokonce, až vám věc přestane šloužit, půjde lépe recyklovat.

8. Nakupujte jen věci které skutečně potřebujete, nekupujte je jen proto, že jsou levnější a v akci a nebo, že je má váš známí, či soused. To je nezodpovědnost nejen k sobě , ale  i k té přírodě.

 Nežijme jen spotřebním zbožím, ale najděte si i jinou zábavu, než je nakupování a předvádění se.

9. Pokud pěstujete zeleninu a ovoce, hnojte přírodním hnojivem, třeba koňskou mrvou, posečenou trávou, kravskými granulemi atd. Dnešní ekologické zahradnictví dokonce doporučuje nerýt, ale dát na půdu vrstvu kompostu a zasypat silnou vrstvou slámy. Rýt lze přirozeně pěstováním hlubokokořeněnými a rychle rostoucími rostlinami. Sít ne do

řádku, ale směsi semen, které se vzájemně podpoří a vy nemusíte tak okopávat, jen protrháváte.

Pěstujte raději starší a přírodnější odrůdy , které nepotřebují být šlechtěny a speciálně ošetřovány, protože pak ztrácejí přírodní odolnost.

Máte-li okrasnou zahradu, přidejte do ní více bobulovin, aby se i ptáci najedli a pomohli vám tak s broučky na zahradě, které tam nechcete.

Trávu nechte být přírodní tzv. jedlou trávou, nemusí se hnojit ani tak moc sekat. Dokonce se může jíst, tedy některé lístečky, třeba pampeliška, sedmikráska, jetel.

Přidejte si do zahrady rostliny, které jsou nejen pro okrasu, ale vám přinesou i užitek, je přece škoda mít zahradu a nevypěstovat si třeba vlastní jablka, jahody, maliny, ořechy, zelené lístečky a další plody a kořeny i vlastní kopřivu.  Hledejte rostliny, které na jaře krásně kvetou a přinesou včeličky, pak mají chutné plody a vám dají mnoho vitamínů, popřípadě se nají nějaké zvířátko.  Vždyť o tom by ta zahrada měla být, ane jen dělat pro okrasu, protože to zrovna móda tak určuje. Vždyť kdo určuje, co je krásné a co se líbí vám, přece vy sami a ne sousedi.  Je jen na Vás kolik času chcete věnovat nadále neužitečným věcem a nebo užitečným a to nejen pro vás, ale můžete se tak navrátit k přirozené symbióze s přírodou.

10. Člověk vyrábí také hodně hluku. A to ať už různými stroji a zařízeními, ale i hudbou, která je více hlasitě, než by mohla být.

 Prosím tedy i za přírodu, omezte zbytečný hluk, ždyť i tato energie se neztrácí, ale je a jen se může přeměnit v jinou nergii. U škodlivého hluku, ale většinou v nějakou nemoc a to ať už u člověka ,ale i u jeho okolí.

11. Nenechávejte si cenné informace o pomoci přírodě jen pro sebe, šiřte je přiměřeným způsobem dále. Tím myslím dejte informaci, ale nehádejte se a nikomu nic nevnucujte, je na každém jak informaci použije a zda ji vůbec přijme. Buďte hlavně osobním příkladem, to je někdy víc, než si myslíte.

 

 

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz