co pít

Pít se musí a to prý minimálně 2 litry denně.

 Podle mě je to hodně individuální a záleží na tělesné konstituci a na vykonávané činnosti daného člověka.

 U malých dětí je to samozřejně méně. Přesto právě u nich je třeba hlídat, kolik vlastně vypijí, protože některé děti jsou tak zaujaty hrou, že zapomínají, že mají žízeň.

Podobně je to u starších lidí, ketří zase pijí málo a to ještě k tomu dehydratující kávu. Měli by pít, i když nemají žízeň, protože, jakmile mají žízeň, většinou už jsou dehydrovaní, tedy reflexe žízně je hodně snížena. S tím pak také souvisí i nemoci a různé bolesti. Kolikrát nedostatek vody je hlavní příčinou nemocí.

 

Rozhodně je voda základ žití, bez ní to nejde. Vždyť jsme složenni asi ze 70 procent z vody. Tedy pijme dostatečně , i když se nám zatím nehlásí sucho v krku a myslíme si, že nemáme žízeň. Jde tady jen o zvyk a rutinu.

 

 

1. Pokud máte dobrý zdroj vody, tak obyčejná voda z kohoutku je nejlepší.  Stačí ji vylepšit třeba tím, že ji necháte chvíli odstát. Nejlépe ve  skleněném džbábku. Ještě lepší je mít džbánek  s krystaly  a nebo hezkým nápisem na povrchu, třeba láska a vděčnost. Tyto věci působí energeticky na vodu jako balzám a přeměňují vodu v lék.

Jestli máte někde možnost brát vodu z přírodní studánky, tak neváhejte, to je nejlepší voda , co můžete pít, sami určitě pocítíte, jak vás nabíjí.

Je dobré pít vodu s citrónem a to nejlépe na lačno ráno, dobře to čistí organismus.

2. Čaj ovocný, bilinkový je také dobré pít a to nejlépe střídat druhy , ať si tělo moc nezvykne a má pestrost. Dobrý je také čaj zelený a nebo roibois(Bohaté na minerály).   Existuje mnoho dalších čajů, např. ze zázvoru, který je výborný antioxidant a pomáhá hlavně při nachlazení. Černý čaj není dobrý, jednak je pražený a má mnoho kofeinu.

Zkuste čaje nedoslazovat a zvykejte si na přirozenou chuť a vůni. Pokud ale musíte sladit, tak raději jen medem a nebo stévií.

3. Můžete vyrábět čerstvou šťávu z ovoce a nebo ze zeleniny. Šťávy navíc neobsahují tolik dušičnanů a mají mnoho výživných vitamínů a minerálů a mnoho čerstvé energie.

Jakékoliv šťávy z obchodu jsou minimálně homogenizované, tedy přešli teplotou, která přemění zásadité věci v kyselé a to už není pro tělo tak dobré, jako čerstvé šťávy. Navíc, některé šťávy z obchodu obsahují navíc další látky i škodlivá E a zbytečné cukry.

4. Pít mléko je sice možné, ale raději nepřehánět, je dokázáno, že mléko zahleňuje. Tak se pak nedivte, že máte chronickou rýmu a podobné problémy s průduškama či alergiemi. Je možné pít také sojové mléko, rýžové mléko, kokosové mléko a další.

5. Pít kysané mléčné výrobky je lepší, než jen mléko, přece jen to tělu pomáhá, ale zase bych to nepřeháněla.

6. Káva.... věčný to nápoj, který ale škodí a zase jen škodí. Kdo si ale na ni jednou zvykl, těžko odvyká. Pokud to ale jde, tak alespoň omezte.( škodí kofein,  pražení, zanáší střeva). Existuje třeba ajurvédské kafe či obilná káva.

7. Kakao.....dává se dětem,ale pochutná si i dospělý. Opět se nejedná o nejlepší nápoj, tedy raději omezeně, když už to musí být.( škodí pražení a mléko)

8. Minerální vody-- lze pít a někdy se i doporučují kvůli nekterým minerálům, ale pokud bychom pili jen minerálky, tak si vytvoříme v těle kameny a budeme mít problém.  Navíc pozor, některé ochucené minerálky obsahují škodlivé přísady a zbytečné cukry. Vybírejte a čtěte si složení. U dětí velmi omezeně s minerálkami.

9. Kupované studené čaje a jiné hotové nápoje-- Vždy se dívejte na složení, ať si zbytečně nepřidáváte do těla  škodlivá E , kyselinu benzoovou, umělá sladidla a podobně.

10. Lze si koupit i různé rozpustné šťávy či jiné nápoje, vyrobené z bylinek, rostlinek a bohaté na vitamíny a minerály, Vyrobené šetrnou metodou tak, aby se zachovala co nejvéce přírodní vlastnost látek.

Např.  tzv. Zelený ječmen, určitě zdravé, ale nemusí všem chutnat zelený nápoj.

Další je např. Aloe vera šťáva, taky dobré , ale pozor většina výrobců přidává kyselinu benzoovou, silně rakovinnou látku, jako konzervant, nechápu sice proč tak znehodnocuje tak bohatou šťávu, ale je to tak.

Šťávy fytotonic a energoton od firmy missiva, vyrobené zrostlin bohatých   na vitamíny a minerály, bez konzervantů. www.zdraviapriroda.cz

Umělé rozpustné šumivé nápoje bych vynechala úplně, ty většinou do těla nic dobrého nepřinesou, jen ho zanesou.

11. Alkoholické nápoje úplně vynechte. Vždyť přece víte, že nám alkohol škodí. Nejenom, že zabíjí buňky v mozku, ale rozhodí naši nervovou soustavu . I pití alkoholu v malých dávkách , ale pravidelně škodí. Jakýkoliv alkohol škodí. Je to  droga ať si říkáte co chcete. Oblbuje a ve větším množství i zabíjí. Někdy zabíjí i v malém množství, ale pomalinku a po létech pravidelné konzumace, třeba jen 1 piva denně. To dobré , co v pivu je je vlastně zničeno tím alkoholem, ten nadělá v mozku takový guláš, že veškeré trávení v těle je pak špatně, no a pokud se to děje pravidelně, tak se to musí jednou někde projevit. Navíc alkohol ovlivňuje i naše vnímání a cítění a tím vlastně škodí i naší duši.

Proč vynakládat nemalé peníze za alkoholové nápoje, které nám škodí, to fakt nechápu.

Někdy se setkávám s názorem, že bez alkoholu není zábava a uvolnění. Tak já nevím, jestli zábavu někdy dělalo pití samotné a nebo chuť lidí se bavit a být prostě nakloněn pro každou legraci. Většinou mám pití spíše spojeno  s nudou a s výjevy, které spíše normální zábavu narušovali.

Pokud máte rádi pivo a dělá vám dobře, myslím, že si lze zvyknout na bezalkoholické pivo, které splní chuť hořkou i dodá potřebné vitamíny a minerály.

 

 

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz