Etický význam vegetariánství

 

-Nepodílet se na zabíjení zvířat je velmi povznášející pocit. Nastavíte-li si ve své duši, že už to dělat nebudete, odlehčí se Vám neskutečně na srdci.

Není vůbec hezký pohled na zvířata zalitá krví a před zabitím, jak to cítí a prosí o život.

 

- Je dobré se nepodílet na škaredém zacházení se zvířaty během chovu, především ve velkochovech a zbytečném mučení a omezování zvířat. Např. více zvířat na malém prostoru, kde se nemohou téměř hýbat. Usekávání ocasu, rohů, zobáků. Nepřirozená a zahnívající strava. Ležení ve vlastních výkalech, protože nemají možnost úniku. Píchání do zvířat vidlemi, kopání  nohou. Umělé  a nepřirozené množení. Krmení moučkou z kostí ze svých ze stáda. Krmení anaboliky a jinými výtažky, aby zvířata rychle rostla a další.

-Některá zvířata se vůbec během svého krátkého života nepodívají na přirozené sluneční světlo, nikdy nevidí venkovní svět. Znají jen uzavřený vnitřní prostor a umělé světlo. Sluníčko vidí někdy při převozu na místo zabití a to již tuší, že se blíží jejich konec, jsou apatičtí a v jejich těle vzniká smutek a nucená odevzdanost. Někteří vidí slunce až jako naporcovaní, třeba na venkovním grilu.

-A to je štěstí, že většinou nevíme , jak se maso zpracovává a jaký je při tom zápach, odpad, hygiena. Ví to jen řezníci. Možná , že by ostatní přešla chuť na některé výrobky i maso obecně, pokud by někdy navštívili místa, kde se zvířata nakládají na auta, zabíjí a dále zpracovávají. Popřípadě by viděli, jak se zbytky pomelou a touto moučkou se krmí zase zvířata, která jsou tak donucena být si vlastně kanibali. Vždyť člověku se příčí kanibalismus, tak proč nutí k tomu zvířata?

 

- Šetříte také naši přírodu, protože na výrobu  masa a tedy chov zvířat se spotřebuje mnohem vetší množství potravin, energie,vody, lidské práce a pod. než kdyby se pěstovali jen rostliny.  Je dokázáno, že se ušetří na jednoho člověka až 1ha pralesa, pokud přestane jíst maso.

 

- Výkaly ze zvířat zamořují naše pole, spodní vody a roznášejí různé bakterie a červíčky( např tasemnice), kteří by ani nebyli, kdyby těch zvířat ubylo.

 

- Spotřeba energie, tj. vytápění, stavby, doprava, stroje na zabíjení, úpravu a mražení a rozvoz a další úpravu masa jen zbytečně zatěžuje naši přírodu a také peněženku.

 

- Nevyskytovali by se některé nemoci, jako je např. nemoc šílených krav, alzheimerova nemoc  a další, protože ty se šíří jedině z mrtvých zvířat. Někdy moučkou ze zvířat a jejich kostí se krmí i býložravá zvířata a pak se divíme, že příroda se ozývá. Nejenom, že mi porušujeme svoji rovnováhu, ale ještě to nutíme i zvířatům.

 

- Ubylo by obecně civilizačních chorob, hlavně rakovin, srdečních chorob, kloubních problémů a to by přineslo i ekonomický efekt  v lékařství. V oblastech, kde lidé už několik generací jedí čistě rostlinnou stravu, se některé civilizační choroby vůbec nevyskytují a nebo jen vzácně, např. rakovina, infarkty a diabetes.  Doporučuji knihu Čínská studie od T.C. Campbella.

 

- Najedlo by se mnohem více lidí na světě, kdyby se přestala  dávat energie do chovu zvířat a  na zabíjení, ale obiloviny, luštěniny a další plodiny by se použili ihned jako potrava pro člověka. Třeba by se tak vymítil i hlad v některých chudých afrických a asijských zemích. Proč je učit chovat zvířata, když by stačilo je naučit vypěstovat rostliny . Jsou různé statistiky, které říkají, kolik lidí by se najedlo ve srovnání vegetarián a masožravec a množství potravy vypěstované.  Já někde četla, že 1 masožravec se dá srovnat až s 60 i 100 lidmi vegetariáni. Tedy Kdyby ubylo třeba 1000 masožravců, tak se nají dalších 9000 lidí. A to už není zanedbatelné číslo, i kdyby pravda byla poloviční.(4500).

 

- Lidé by možná bez zabíjení zvířat zapomněli i na zabíjení mezi lidmi a nebo i na jiné ubližování si. Souvisí totož agresivita u lidí velmi úzce s pojídáním masa a agresivitou schovanou v něm, která tam vznikla během jeho života a při zabití.( Bylo nekolikrát potvrzeno výzkumem, např. u vezňů, 1 skupina byla krmena bežnou u nás stravou, tedy převážně z masa a druhá skupina jedla bez masa, pozorovala se jejich agresivita a výbušnost. Jednoznačně ta skupina co jedla maso byla o mnoho více agresivní a skupina , co nejedla maso byla celkem v klidu.)  Určitě znáte zákon zachování energie z fyziky . Žádná energie jen tak nezmizí, je možná jen přeměna jedné energie v druhou. Moc by mě zajímalo jak asi vypadá energie zabitých zvířat, které rostli ve velkochovech a co je potom v mase za energii  a ta se dostane i do člověka. Jak se zabarvuje jeho aura by taky asi stálo za zkoumání.

 

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz