Rakovinotvorné látky

Rakovina se šíří stále rychleji a zákeřněji a to dokonce i u dětí a mladých lidí.

 

Pomůžeme si už jen tím, že nejíme maso, ale tím není zaručena 100 procentní odolnost .

 

Jsou ověřeny další doporučení, jak si do těla nazanášet látky, které vyvolávají rakovinu.

 

Plísně:

Alfatoxin je silně rakovinotvorná látka. Vyskytuje se v plísních v potravinách. Stačí, když se někde na rožečku objeví malá plesnivá skvrna a je poškozený celý kus a je ho třeba nekompromisně vyhodit. Ublížil by nám. Je dokázáno, že je nakažen už celý kousek ovoce nebo zeleniny, či chleba apod. Tedy neodkrajovat, to nepomůže. Sice není nic vidět, ale je to už tam všude.

 Takže, je-li někde trošku na jablíčku náznak plísně, šup s ním do koše či do kompostu. Je-li někde plíšeň na mrkvi, neodkrajujte, ale celou vyhoďte.

Nepomůže ani povaření, či konzervování. Ta plíseň tam už je !!!!!

Dokonce i okolní kousky, pokud se dotýkali poškozeného kousku, už jsou napadeny plísní, i když ji nevidíme, tedy také raději vyhodit.

Marmelády, kompoty a jiné zavřeniny, pokud mají napovrchu začínající plíseň už nejezte, nepomůže ani odstranění povrchu, je to už všude, i když to nevidíte!

Bílé a nebo zelené tečky na chlebu či rohlíku většinou znamená plíseň, nepomůže odkrojení, jedině celý kus vyhodit. Dnešní doba sáčků a rychlého pečení tomu jen nahrává, tedy pozor!

 

Kyselina benzoová E 210:

 

Silně rakovinotvorná látka a přesto běžně se používá v potravinářství jako konzervant. Prý v malém množství neškodí, no já nevím, když to ani bakterie nežerou, tak já taky radši ne.

 Na malé množství nevěřím, jednou to tam a je a to mi stačí to nekupovat a nejíst a nepít. Protože pozor, dává se nejen do kečupu, do hotových jídel, konzerv a podobně, ale také do ochucených minerálek, džusů , hotových studených čajů a podobně.  Je nutné si vždy přečíst složení výrobku. Někteří výrobci už tuto látku ze zásady nepoužívají, ale většina  pravidelně. Dokonce i výrobky , které běžně kupujeme pro děti.

 

Dehet:

 

Podporuje rakovinu.

Vyskytuje se v uzených výrobcích a také v pražených výrobcích, např. káva, kakao, uzený sýr, salámy a jiné uzeniny. Omezte tyto výrobky.

Je bohužel také v pečených a smažených výrobcích.

Tedy co nejméně smažit, opatrně péct jen na lehce opečený povrch .

Tepelně upravovat: vařit, dusit . Dusit znamená, vždy za přítomnosti vody.

Co nejvíce jíst syrovou stravu.

Tmavou kůru z pečiva dát raději pryč.

 

Přísady rakovinotvorné používané v potravinách:

 

E131, 142,210,211,213,214,215,216,217,239

E 123  je silně rakovinotvorná!!!

 

 

I malé množství může vyvolat začínající proces, který třeba nepůjde zastavit, nikdy nevíme, jak jsme zrovna odolní a citlivý. Raději se těmto E vyhýbejte.

 

Rakovina také souvisí nějak s naší psychikou a nevyřešenými problémy, které dusíme v sobě a ty tam pak bují a bují v něco jiného. Tělo dává vědět nejprve psychicky, a pak když nepřijde náprava, tak už fyzicky.

 Tedy hledejte také v sobě, co děláte špatně a co máte v sobě nevyřešeno, co vás psychicky zatěžuje? Přemýšlejte co s tím, jak věc zlepšit, obrátit myšlení či vyhledejte pomoc.

 Možná vám pomůže se vyzpovídat někomu, komu můžete důvěřovat, nenechávat si problémy jen v sobě.

Možná pomůže nějaká relaxace v přírodě, cvičením, hrou, hudbou, setkáním s kamarády a podobně. Na to také nezapomínejte.

 Ve zdravém těle, zdravý duch! A platí to i obráceně. Tedy, jeli duše v pořádku, je i tělo v pořádku. Není-li něco s duší v pořádku, i tělěsně bude nějaký problém.  Tělo a mozek je docela dobře fungující a logický systém, který nám dává jasné signály, ale mi je v tom dnešním frmolu a hluku neslyšíme.

Tedy pokud to půjde, tak se někdy zaposlouchejte do zvuků svého těla a duše a možná něco uslyšíte.

 

 

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz