Těhotenství

Vždy je dobré vědět, proč vlastně chtít mít dítě.  Z duchovního pohledu je dobré vědět, že dítě má přijít pro svůj nejlepší další vývoj duše. Není dobré chtít dítě kvůli vyplnění svých potřeb a nebo dokonce kvůli udržení partnera, to by bylo špatně. Energie, kterou vkládáme do početí je důležitá, ta rozhoduje o tom jakou duši přitáhneme a kdo se nám narodí.  Je dobré se zamyslet na tím, proč to dítě skutečně chci  a jak se mu budu věnovat a starat se. Naše filosofie a nastavení nám pak umožní se věnovat pak dítěti s tím nejlepším úmyslem a s vědomím kvalitního vývoje jeho duše a tím i naší duše. 

Měla bych asi začít vývojem dítěte  u matky během těhotenství, ale začnu tím, že pokud plánujeme miminko, tak by se měla žena očistit už před otěhotněním a nejlépe i budoucí tatínek. Očistit své tělo od škodlivin, vynechat léky, alkohol, dát tělu dostatek ovoce a zeleniny. Dopřát tělu očistu střev, např, jezením lněných semínek,lžíce denně. Nebo pít indický ječmen. Dodat tělu kyselinu listovou. Mít dostatek pohybu, hlavně na čerstvém vzduchu.  Očistit své myšlení a těšit se na děťátko. Měli by ho chtít oba dva rodiče, jinak bude něco v budoucnu špatně. Hlavní zodpovědnost ale ponese vždycky matka, tedy hlavně ta si musí být jistá, že dítě chce.

A když už je dítě na cestě:

Nastávající maminka by měla dbát na bohatou a pestrou stravu a je jedno, jestli je vegetariánka a nebo ne.

 Měla by určitě jíst celozrnné potraviny, střídat luštěniny, jíst ořechy, mandle, sezam, dýňová semínka, hodně máku a kokosu. Nebát se jíst vajíčka a semtam i mléčné výrobky, hlavně tvaroh, sýry a jogurt. Používat mořskou sůl.

Nezaškodí, když si semtam dá lněné semínko na lžíci, nejlépe ráno. To pomáhá dobré peristaltice a také promazávat mateřská místa uvnitř maminky.

Pokud potřebujete dodat vitamíny B, kupte si pangamin a sušené droždí Tebi. 

Kyselinu listovou dodáte podle tabulek obsah minerálních látek na těchto www stránkách a nebo si lze zakoupit moc chutné šťávy bez konzervantů ,vyrobené z ovoce a bylinek,  energoton od firmy missiva na www.zdraviapriroda.cz.

Může pít kopřivový čaj, zelený čaj,  a další čaje raději střídat. Pít čaj připravený z maliníkového listí, který odlehčuje tvrdému bříšku a je něco jako pohlazení uvnitř. Buďto máte doma maliny a natrháte listí a nebo seženete v lékárně či u bilinkáře.

 Jíst hodně ovoce. Nejlépe ráno na prázdný žaludek, jedině tak se dobře tráví a dodá potřebnou energii a vitamíny, nezatěžuje bříško. Prostě se ráno nacpěte ovocem, váš talíř musí přetékat šlupkama a odřezkama z ovoce, když končí snídaně.  Ovoce na snídani vám stačí minimálně na další 2 hodiny.  Skutečně nemíchejte ovoce s jinými jídli, ať se mohou šťávy z ovoce v klidu trávit. Pokud máte ještě hlad , tak si dejte třeba sušené ovoce. Další jídlo  na svačinu už může být třeba něco hutného , jako je chleba a nebo graham.

Jíst pravidelně denně zeleninové saláty. V zimě třeba i kysané zelí a nakládanou zeleninu. Nejlepší je ale čerstvá. Mrkev a brokolici vařenou, nejlépe nad parou a nebo jen lehce dušenou, dobré promíchat s trochou oleje.

Oleje střídat, nejlépe olivový, slunečnicový. Sehnat si lněný, sezamový, kukuřičný, sojový.

Nebát se jíst máslo vyrobené z mléka. Margaríny jsou nestravitelné.

 Pokud na Vás jde nemoc , dávejte si echinaceové kapky a přidejte vitamín C, dá se sehnat vyrobený z třešně acerola z FINclubu. Musíte podpořit vlastní imunitu.

Dá se pít zázvorový čaj. Zázvor pomáhá také při nevolnosti a jako antibakteriální pomocník.

Rozhodně se hýbejte a pokud to váš zdravotní stav a vaše energie dovoluje, tak klidně sportujete, jen to nepřehánějte. Dobré je plavání, chůze, ale klidně i spinning omezeně a trošku hlídané posilování, ať už v posilovně, nebo na balónech a nebo lehká kalanetika a pod. Omezila bych jen skákání a nějaké krkolomné ohýbání. Prospěšná jsou i rúzná jógová cvičení, která pomohou uvolnit a připravit na porod.

V mnoha městech je cvičení pro těhotné většinou v nemocnicích ale i v mateřských centrech. Přijdete nejen do společnosti podobně vypadajících žen, ale i si pod vyškoleným dohledem zacvičíte.

 Jezte pokud máte hlad a omezte bílý cukr a bílé pečivo,jen  vás okrádá o mnoho dobrých minerálů a stopových prvků.

 Hodně pijte. Alespoň 2 l denně, čaje, minerálky, vodu, ovocné a zeleninové šťávy. 

Káva vám neprospívá. Pokud ji už musíte mít, že potřebujete energii abyste pořád nespala, tak pijte ajurvédské kafe  a nebo třeba šťávu energoton od firmy missiva.(www.zdraviapriroda.cz)

Dostatečně spěte.

 U jakýchkoliv životních problémů si řekněte, že jdou vyřešit i v klidu a že dítě nesmíte stresovat.

Nechte si od jiných lidí, pokud to potřebujete pomoct, ale co zvládnete sama, tak dělejte sama. Vychovávejte se tak k disciplíně, kterou budete při dítěti potřebovat.

 Nebojte se, že vaše dítě bude nějak omezené, že jste vegetariánka, ba právě naopak, bude více zdravé a bude i zdravě vypadat. Vám také nic chybět nebude.

Ps.:  více informaci o bylinkách, cvičení, homeopatii, éterických olejích a další užitečné rady o těhotenství, porodu a  šestinedělí se dočtete v knize

 Zdravé těhotenství přirozený porod od Ingeborg Stadelmann

a

Gravidjoga, Natália Makedonová

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz