Kojenci

 Slovo kojenec je od slova kojit , tedy mateřským mlékem z prsou své maminky. Od toho vlastně ta žena ty prsa má.

Nejpřirozenější a nejlepší, tedy nejvýživnější a bohatou stravu pro kojence máte vy maminko sama ve svých prsou. Příroda to tak hezky zařídila, aby jste nemusela nikam běhat, nic vařit, nic extra nakupovat a vymýšlet, máte jídlo pro své děťátko stále při sobě a vždy v té nejlepší formě a teplotě.

 Kojit můžete ihned po porodu, kdy je v prsou ze začítku jen hustá výživná hmota, která ještě není úplně tak mlékem, ale oto významnější je.

Ze začátku Vás mohou prsa bolet a budete muset možná rozproudit všechny kanálky.

Můžete zahřívat vodou a masírovat prsa oleji. Natírat bradavku olivovým olejem, který je jedlý a navíc antibakteriální.

Pokud potřebujete rozproudit kanálky, nejlépe se mi odsvědčila ruční odsávačka. Ze začátku hodně pomůže od přeplněných prsou a uvolnit tlak v kanálcích.  Stačí trošku odsát z každého prsu.  Při bolestivých prsou si pomáhejte masírováním směrem k odsávačce.

 Pokud máte rozpraskané bradavky, tak si pořiďte silikonové kloboučky na bradavky.

 Nevzdávejte to ani, když dojde tzv. krize, tedy zdá se vám, že dítě více pláče a má stále hlad. Jedná se o přechodné období, kdy se mění složení vašeho mléka pro potřeby většího dítěte. Po nějaké době se krmení zase ustálí a uvidíte, že bude vše v pořádku.  Nevadí, ani, pokud musíte v noci vstávat i 3x a více. Vydržte, vše se ustálí. Vaše dítě asi potřebuje častější krmení a váš dotyk. Nejedná se přece jen o holé krmení, ale jedná se taky o velmi blízký citový dotyk na holou kůži a dítě je blízko vašemu srdci. Některé děti potřebují častěji maminčinu blízkost. Neupírejte mu ji a ani sobě. Jedině tak vzrůstá  citové pouto a krásný láskyplný vztah mezi vámi. Žádná lahvička to nenahradí. Spánek si maminko zkus vynahradit klidně i přes den, když miminko spí a nebo to nějak vydržíš. Po pár měsících se stabilizuje i  režim spánku u dítěte a ty se určitě nějak vyspíš. Neříkám, že vždy úplně, ale těch pár měsíců stojí za to.

Nevzdávejte to, ani když vy sama jste nemocná a musíte třeba brát antibiotika, např.dost často vzniká zánět prsou. Mě osobně doktorka tvrdila, že je dokázáno, že se léky nedostanou do mateřského mléka a tedy klidně kojte dál. Pokud nevěříte, tak odstříkávejte a krmte z lahvičky jen dočasně. Jakmile to zase půjde, tak opět kojte. Vždy lze obnovit kojení.

 Mateřským mlékem krmené děti nebývají nemocní a mají i dobrý a zdravý přírůstek váhy, pokud vypadají baculatě, nemusíte mít strach, je to lidský tuk, ne zvířecí, který by jim ublížil . Většinou to ve druhém roce vyběhají. Dáváte jim i základ do dalšího života, základní nastavení trávení, odolnost,  oddálení a nebo dokonce neprojevení alergií a jiných nemocí, které třeba máte ve své rodině.

 

Dítě vám asi dají hned vedle vás v porodnici a tedy můžete kojit, jakmile se dítě ozve, ono může mít žízeň a nebo hlad, je to jedno. Mateřské mléko plní funkci obojí, není třeba dávat čaj a jiné tekutiny. Ba právě naopak, čím dříve dáváte rúzné džusy, tím dříve je náchylnost na různé alergie.

Na počátku sání je vždy řidší mlíčko, na pití, ke konci kojení je v prsu hustší mlíčko na zasycení. Pokud má dítě žízeň a nebo ještě hlad, klidně mu dejte ještě i z druhého prsu. Do příštího kojení se vám zase vytvoří nové mlíčko, nemusíte se bát. Já někdy kojila i co hodinu, a nikdy mi nechybělo. Prsa ale raději střídejte. Ze začátku kojte klidně z obou, aby se vám odlehčila prsa.

 

 V mateřském mléce je plno živin, jako jsou bílkoviny, tuky, cukry, sacharidy,voda ,vitamíny, minerály.

V jakékoliv jiné náhražce mateřského mléka je vše horší. Navíc kravské mléko může vyvolat alergie , náchylnost k chorobám i k diabetu , k astmatu a zahleňuje.

 Když už musíte volit nějakou náhražku, že třeba jste vážně nemocná a nebo nejste biologická matka, tak volt e raději sojové mléko. Obsahuje vyváženější živiny, než kravské.

 Kojit můžete třeba i 3 a více let. 

A hlavně nedejte na zastaralé názory vašich maminek a babiček, že např. : to dítě potřebuje dokrmovat, máš to mléko řídké. Nebo : má řídkou stolici, máš řídké mléko a další podobné nesmysli.  Mléko nemáte řídké, ale vždy akorát. A kakání kojených dětí je řídké.

  

 Většinou se dnes setkáte u dětské lékařky, že už ve 4. měsíci vám začne říkat, přikrmujte . Vy se ale nedejte, lékaři jsou učeni zastaralými a špatnými názory.

Krmit dítě jen mateřským mlékem se doporučuje až do 8 . a 9. měsíce bez jakýchkoliv příkrm a čajíčků. A jsou o tom napsány nejedny vědecké studie.

Voda v mateřském mléce je.

 Do 9. měsíce věku není dostatečně vyvinuta tvorba enzymů na trávení obilovin jako je pšenice a její lepek.

Pokud tedy chcete začít s příkrmem v 8. měsíci, doporučuji začít dělat lehké řídké kašičky, ale rýžové a kukuřičné, popřípadě z jáhel a pohanky, ty neobsahují lepek.  Dáte do mléka trošku rýže a lehce povaříte, poté rozmixujete a dovaříte. Můžete dochutit medem.

 Můžete začít dávat na svačinky ovoce, ze začátku nastrouhané a nebo rozmačkané, později i do ruky, ať se dítě cvičí v kousání a v prořezávání zoubků.

V9. a nebo lépe v 10. měsíci múžete začít dávat  i chleba a grahamy z  pšenice a pšeničné kaše.

Vařte také zeleninové polévky na oběd, a sice nejprve jen z brambor, mrkve, trošku oleje. Není třeba solit a jinak dochucovat. Na začátku mixujte polévky, pozdeji jen lehce rozmačkejte třeba vidličkou. Jakmile to dítě zvládá jíst, dávejte i větší kousky zeleniny na talíř a ať samo jí rukama a má jídlo jako hru.

Postupně zařazujte další zeleninu a  a obměňujte ji.

 U kojenců doporučuji brambory,mrkev, petržel, špenát,hrášek, čočku, brokolici, květák, kedluben, celer, petrželovou nať, růžičkovou kapustu , rajče, dýně. Místo brambor můžete dát rýži, pohanku, kroupy, jáhly,  ovesné vločky, prostě to obměňujte. Můžete dávat i vaječný žloutek a sýry.

Bílek až tak od 1 roku dítěte.( je tam hodně bílkovin zbytečně)

Zahušťujte třeba droždím Tebi nebo vločkama. Přidávejte někdy sojovou mouku. Někdy mořské řasy. Někdy sezamové semínko, lněné semínko. Vše je v polévce.

Vždy dejte alespoň trošku oleje do zeleninového jídla pro lepší vstřebání některých živin z potravy a dítě potřebuje nějaký tuk. Stačí 1 lžička . Postupně můžete trošku osolit, přidat majoránku. Nepřehánět, děti mají citlivé chuťové pohárky.

Dávejte dětem zeleninové a ovocné šťávy, nejlépe čerstvě vymačkané. 

 Podávejte už klidně čaje a to ovocné, heřmánkové, feniklové.

  Pokud k tomu stále kojíte, tak vašemu dítěti určitě nic nechybí.

Pokud kojíte, tak i vy musíte stále jíst hodně ovoce, zeleniny, bílkovin , obilovin, tuků a další , jako jsou luštěniny hlavně sója, celozrnné výrobky, dobré oleje, mák, kokos, sušené švestky, ořechy, mandle, sezam, lněná semínka, slunečnicová semínka. Nebojte se vajíček a mléčných výrobků.

 Měla by jste hodně pít, doporučuji feniklové čaje( proti nadýmání u dítěte), kopřivové čaje, ale i ovocné a šípkové. Vodu a někdy i minerálky . Můžete pít i různé šťávy z ovoce a zeleniny. Hodně pít, znamená, fakt hodně, myslete na to, že potřebujete vodu nejen pro sebe, ale i pro kojené dítě a také pro vaši větší zátěž a v šestinedělí i pro větší pocení.  Káva vás bude dehydratovat, zkuste se tohoto hloupého nápoje  zbavit.

 2,5 i 3 litry tekutin denně.

Proto, aby i vaše dítě spalo a vy jste vydržela zátěž se vstáváním a celý ten kolotoč kolem dítěte, tak se snažte, co to jde taky spát a odpočívat.

 Je sice dobré chodit na procházky do přírody s kočárkem, ale pokud cítíte únavu, tak i klid je někdy třeba.

 

 

Doporučuji sehnat knížku s recepty a vysvětlením:  Vegetariánská kuchařka pro děti , Drahomíra Červená

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz