Batolata

 

 

Batole je dítě od jednoho roku do 3 let.

V tomto věku dítě hodně roste a také se začíná hodně pohybovat a také chodit a učí se běhat, skákat a podobně.

Má tedy potřebu jíst dostatečně bohatou stravu, aby jeho tělesný a  ani duševní vývoj neměl zbytečnou chybu, která by se mohla projevit třeba i v pozdějším věku. V dětství tvoříme vlastně základ pro dospělého člověka, tím myslím jeho kosti, zuby, mozek, kůže, celková odolnost.

Pokud to lze, tak ještě stále kojíme, ale už ne stále, spíše jen jako lehká svačinka či pití před spaním.

 Tedy rozhodně krmíme dalšími jídli naše batolátko. Doporučuje se dávat jídla tak 5x denně, i 6x. Raději menší porce  a vícekrát.

Dítě potřebuje hodně celozrnných obilovin, tak 3x do týdne luštěniny, stačí troška, protože v luštěninách je hodně bílkovin i v malém množství. Lze podávat i výrobky z luštěnin, jako je tofu, tempeh či sojové maso, různé pomazánky i  z čočky a fazole.

Vařenou ale i syrovou zeleninu, ovoce.

Rostlinné kvalitní oleje a čerstvé máslo či sýry.

Můžete dávat i jogurty a to z kravského mléka a nebo sojové.

Melte  oříšky a dávejte je třeba do kaší.

 Doporučuji ráno dávat ovoce. Na svačinku obiloviny či jogurt a nebo tvarohové krémy.

Na oběd vařenou zeleninu a luštěniny, brambory, rýži, jáhly, pohanku, kroupy, vločky a další obiloviny jako přílohu. Vajíčka.

Zkoušet syrovou zeleninu najemno postrouhanou třeba i zamíchat do hotové polévky . Nebo ze strouhané zeleniny vymačkat šťávu a dát pít.

Zahušťovat polévky obilovinama a vločkama a droždím Tebi. Dávat i sezamová a lněná semínka do jídel, stačí trošička.

 Dochucovat jídla lehce solí, popřípadě bylinkami a oleji. Olej střídat, olivový, lněný, slunečnicový a další.

Učit děti jíst i větší kousky vařené zeleniny i syrové, třeba mrkev, kedluben, květák, okurka a další. Kousky sýra a sojového masa.

 

Na večeři je dobré dělat různé obilné kaše  a to ze začátku jen lehce zahuštěné.

Střídejte krupičku z pšenice s krupičkou z kukuřice, z pohanky, různých vloček.

Dochucovat lze máslem, cukrem ale i medem. Dále skořicí, kakaem, mletým mákem, kokosem ,ořechy pomletými, svatojánským chlebem.

 Lze zařazovat pečivo a mazat různými pomazánkami a doplňovat zeleninou a bylinkami. Pečivo nejlépe celozrnné.

 

Velkým obloukem se vyhýbejte  ztuženým margarínům a mikrovlnce!

Margaríny jsou  pro lidský organismus v podstatě nestravitelné, tělo si s nimi moc neví rady. Nedejte tedy na nehorázné reklamy o zdraví margarínu, který se bezvadně roztírá. Bohužel ale škodí.

Nakupujte raději normální kravské máslo a nebo máslo kokosové či vyrábějte zeleninové pomazánky a nebo pomazánky z tvarohu.

Jakékoliv jídlo, které projde mikrovlnným ohřevem se stává pro člověka mrtvou potravou. Dochází při mikrovlnném ohřátí k velkému kmitání molekul jakékoliv látky v mikrovlnce a rozbití těchto molekul a  tak se stává jídlo mrtvé a tedy bez energie pro člověka .

 My jíme především proto, že potřebujeme energiii k životu a ne jen proto, abychom zaplnili své žaludky a břícha. Jíme-li mrtvá jídla bez energie, stejně se budeme cítit hladový, i když budeme mít plná břicha.

 Vyhoďte raději mikrovlnku, pokud ji už vlastníte, jen vám škodí a raději ohřívejte jídla v hrnci. Stejně nejzdravější jídla jsou čerstvá a ne ohřívaná. A co se vaření týká, tak na to máme přece sporák a na pečení troubu.

Pokud jste někde v restauraci, poptejte se, jak vaří a ohřívají jídla, je možné , že tradičně používají na vše mikrovlnku. Já zažila několikrát, že i smažený sýr dodělávali v mikrovlnce a na moji otázku proč?, ...   tak odpovídali, že prý je ten sýr pak lepší. Tedy asi pohledově ano, ale jako jídlo totálně ztratilo hodnotu.

Skutečně je naše stravování někdy hodně ujeté do špatných návyků a to všude. Zkuste tedy Vy sami alespoň doma to nepodporovat a tam , kde můžete tomu zamezte i venku a to především u dětí.

 

Dávejte dítěti dostatek pití během dne. Některé děti si zatím sami neřeknou, že mají žízeň. Musíte je vy kontrolovat  a pití obměňovat. Popřípadě dát pití do zajímavé lahvičky.Není třeba dávat pití do lahvičky s dudlíkem, dítě by se mělo učit pít z hrníčku, můžete ze začátku dávat hrníček s tzv. pítkem, s uzávěrem proti vylití.

Doporučuji obyčejnou ale dobrou vodu, lehké čaje, jako je heřmánek, meduňka, šípek, kopřiva, fenikl,ovocné čaje.  Není třeba dochucovat, popřípadě jen lehce medem.

Dávejte i různé šťávy z ovoce a ze zeleniny, nejlépe čerstvě vymačkané, jinak raději moc ne.

Můžete dávat i mléko kravské a nebo sojové, ale nepřehánět. Batole nemusí mít od rána do večera jen mléčné výrobky od kravičky, ty mu ve větším množství spíše škodí a zahleňují jeho maličký organismus. Kojení ale nevadí, to je přirozené lidské mléko.

Nedávejte dětem raději zatím minerálky a jiné sycené nápoje, zatím jim mohou i ublížit vysokou koncentrací některých minerálů a kysličníků.

Vyhýbejte se pití :  různé kofoly, cocacoly , sirupy s  kys. benzoovou a umělými sladidly, šťávy, které se vydávají za ovocné, ale ovoce neviděli, a podobně.

Doporučuji bědlivě číst složení nápojů, než se je rozhodnete dítěti koupit či dát pít.

 

 Na konci třetího roku  je dítě schopno jíst s dospělými, jen jídla by měla být méně kořeněná a solená.

 Dítě má mít dostatek pohybu i spánku a samozřejně láskyplné péče a veselé hraní. Hraní  spojené s rozvojem jeho schopností hrubé i jemné motoriky a myšlení.  Vše s ohledem ke věku dítěte.

 

I lékařská komora konečně vydala prohlášení, že děti živené vegetariánskou stravou  mohou být  zdravé a splňuje tato strava dostatečná kritéria pro jejich plnohodnotný vývoj a růst.

 Tedy pokud dbáte na vyváženou stravu a obměňujete složení potravin, není se čeho obávat, ba právě naopak. Podporujete tím zdraví svých dětí, předcházíte tak u nich běžným civilizačním chorobám i rakovině.

 Podporujete u nich i etické a citové chování ke zvířatům, k přírodě a také k lidem.

Co říká prakrický lékař na vegetariánství? Poslechněte si na:Mudr. Zbyněk Luňáček 

https://www.youtube.com/watch?v=IOLEzgP1ojM

 

http://e-petice.cz/petitions/petice-za-zmenu-stravovani-ve-verejnych-zarizenich.html

 

 

 

Setní s biotronikem Tomášem Pfeifferem v sobotu 19.4. 2014 ve 14.30 ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci, Jablunkovská 382

My všichni svými jedinečnými způsoby hledáme. Na konci těchto cest, nejen u Komenského poutníka v Labyrintu světa a ráje srdce, je tušení hloubky bytí. Jsou to otázky života, osudu, zkrátka bytí. Mou cestu změnil "svou" filosofií Bytí Josef Zezulka. Vzájemné sdílení není jen slovo. Chcete-li, můžeme hledat společně na přednáškách Univerzity Bytí, která poskytuje tuto možnost již více jak 17 let.

www.dub.cz, tel.: 222318725

Tomáš Pfeiffer

 

 

Elixír dlouhověkosti, Goji šťáva 100%, více na www.vegetharmonie.ramissio.com

obsahuje mnoho vitamínu C, betakarotenu, 18 aminokyselin, nejvíce antioxidantů z rostlin na Zemi a další hodnotné látky. Dodává energii, regeneruje, očišťuje.

Vyrábí se přímo v Himalájích do 6 hodin od sběru. Bez přídavků konzervantů a cukru. Chuť po mrkvičce a rajčátkách. Na výrobu 1 litru šťávy Goji je třeba 7kg

plodů. Plody jsou plné sluneční energie a mají  krásnou červenou barvu.

Albert Einstein ( vědec a matematik, fyzik): "Nic neprospěje liskému zdraví a zvýšení šance na přežití života na Zemi tak, jako evoluční přechod na vegetariánskou stravu."

" Člověk je část celku, jemuž říkáme vesmír, je jeho součástí omezenou v čase a prostoru. Vnímá sám sebe, své myšlenky a pocity jako něco odděleného od všeho ostatního, je to jakýsi druh optického klamu jeho vědomí. Tento klam se stává naším vězením, neboť omezuje naše osobní touhy a zalíbení pouze na několik nejbližších lidí. Naším cílem musí být vymanit se z tohoto vězení tím, že rozšíříme působení svého soucitu s do své milující náruče přijmeme všechny živé bytosti a celou přírodu."

Věřte svému srdci a intuici. Pátrejte po informacích, ověřujte si je a  promyšlené uplatňujte ve svém životě.

 

Otvírám novou vegetariánskou restauraci Harmonie v Třinci.

Srdečně všechny zvu do příjemného prostředí a k ochutnání pestré vegetariánské stravy a nápojů.

 

 

 

Henri Monford, nic nejí a žije z prány

Mluvím na stránkách o výživě a o detailech co jíst, ale veškeré informace jsou úplné  nic k tomu, co říkal pan Henri Monford. Ukázal mi jinou cestu, i když zatím v nedohlednu, ale je to možnost zcela jiného pohledu na výživu člověka a jeho možnosti, které se vymykají běžnému standartu a všem lékařským tvrzením.

V listopadu byl v České Republice francouz breatharián, co už 9 let nic nejí, jen lehce pije a přesto žije, léčí a je čím dál zdravější.

Jmenuje se Henri Monford, má 58 let a je to šaman. ( Není členem žádné sekty ani organizace, dělá  vše jen za sebe sama.) Před tím, než se rozhodl nic nejíst a vyživovat se tzv. z prány, nebo-li z bioenergie, tak měl nadváhu,problémy s dýcháním, brýle a kožní problémy.  Navíc byl závislý na systému peněz, na jídle a  na politice lékařů a farmaceutických a zemědělských firem a samozřejmě na politice země.

Dnes říká, že je svobodný a na nikom nezávislý, je zdravý, veškeré zdravotní problémy mu ustoupili a navíc mu znovu narostli vlasy. Zlepšili se mu všechny smysly a může tak lépe provádět šamanskou činnost, tedy léčit a šířit informace dále  po celém světě.  Jeho tělo potřebuje denně jen 1,5 až 2 hodiny spánku a je to, jako by spal 8 hodin. Má tedy hodně času na další aktivity.  Paměť má  výbornou.

Než začal žít jen z prány, tak asi 2 roky přešel na půsty a omezení stravy a zlepšení stravy co se kvality týče. Ze svých 120kg měl pak jen 90kg.

U kamaráda četl knihu o výživě z prány od paní Jasmuheen a ráno začal, a od té doby už uběhlo 9 let. Jeho váha se upravila sama na 75kg a od té doby se drží na stejné úrovni.

Předpoklad je dát do rovnováhy všechny části člověka, tedy  fyzickou, mentální, emoční i duchovní část a pak se zbavit všech strachů a nastoupit 21 dení přípravu podle návodu Jasmuheen, ale  pít, aby se tělo očistilo a pak po zodpovězení důležitých otázek a odpovědi na všechny otázky ano, můžeme pokračovat, jinak je nutné se najíst.  Je třeba poslouchat své tělo, jinak to není v pořádku a může to být i nebezpečné. Pokud je ale vše v pořádku, začne proces výživy z prány a celé tělo se vyčistí , uzdraví a omládne a s tím jde také zlepšení i duchovních a mentálních schopností. Také hlubší pochopení světa a souvislostí. V podstatě se změní celý člověk a to od základu, od buněk, protože výživa je čistá, bez nánosů toxinů a nepotřebných látek.

 Nejlépe si ho poslechněte sami, připravte se na 3 hodinový záznam, ale stojí to za to. Pozval ho k nám pan Jaroslav Dušek a připravili několik přednášek po celé republice, zde najdete nahrávku .

http://www.kinobox.cz/porady

http://www.ulozto.cz/11385736

http://www.ulozto.cz/11338624

Henri Monford v.doc (87,5 kB) ...........psaný text přednášky z Brna

V roce 2013 vyšla kniha přeložena do češtiny , editorka  je češka a již také se živí pránou." Pránická výživa jiná cesta ke spiritualitě" Henri Monford, editorka Dana Hájková

 

 

 

    http://h 

přímo stránky pana Monforda.

http://nourriture.pranique.free.fr/livre.html

 

PS: Breathariánů je dnes na  Zemi asi 30 000. Převážně v Indii, ale i  v Americe a u nás.

 

BIOENERGIE .

Co to je bioenergie?

Kolem každé rostliny a živé bytosti je bioenergie, dá se říci jakási aura,  zářivá energie, kterou bežným okem nevidíme, ale je měřitelná a fotografovatelná. Někteří citliví lidé ji vidí a nebo cítí.

Nejvíce BIOENERGIE Z POTRAVIN MAJÍ ROSTLINY.  Tedy obiloviny, bobuloviny, plody, byliny  a další. Nejvíce této energie je v čerstvě vypěstované rostlině, tedy hned po utržení a bez tepelné  a jakékoliv další úpravy. Postupně se bioenergie vytrácí skladováním, konzervací a tepelným zpracováním. Mikrovlnný ohřev doslova zničí jakoukoliv bioenergii a navíc je potrava nejen mrtvá, ale i škodí.

Mrtvé bioenergeticky jsou také různé uměle vyrobené vitamíny, minerály, rafinivané tuky a cukry.  Omezenou energii mají i minerály z hornin.

 

Škodlivou bionergii mají veškeré potraviny  z masa a z výrobků z mrtvých zvířat. Jedná se o energii omezujícího a poškozujícího chovu, násilné smrti a hnilobného procesu, který začal ihned po zabití. Veškerá tato energie se neztrácí ani vařením, či jinou úpravou, ale ocitá se po snězení v těle člověka a velmi silně ho ovlivňuje.

 

Napadá mě několik otázek:        Proč lidé ve vyspělých zemích trpí nedostatkem energie a jsou tak nemocní, když mají dostatek potravin a navíc bohaté na bílkoviny, minerály a vitamíny? Proč jsou někteří lidé obézní a přesto mají stále hlad?  Proč roste egresivita? Kde se stala chyba?

 

Moje jedna z možných odpovědí a důvodů.............. protože jedí sice dost potravin, ale potraviny jsou chudé na bioenergii a nebo ji mají poškozenou. Možná, že by stačilo jíst méně, ale více energeticky bohatou stravu. Více se vrátit zpátky k přírodě a k jednoduchosti.

Snahou člověka by měla být rovnováha a to nejen na fyzické úrovni, tedy být fit po tělesné stránce, ale mít v pohodě i duchovní stránku a tak mít vyrovnanou bioenergii vlastní bytosti. Očistit se od různých nánosů nám může pomoci také strava  s čistou bioenergií, očistí nejen fyzické tělo, ale i duchovní tělo. Bioenergie poté může proudit a my budeme mít dostatek síly, odolnosti a plné zdraví.

 

Doporučení: Jezte potraviny co nejvíce čerstvé, co nejméně tepelně upravujte, vyhýbejte se chemicky upravovaným potravinám, polotovarům a margarínům.  Vyhoďte mikrovlnku.  Pořiďte si zahrádku a pěstujte si vlastní ovoce a zeleninu a bylinky nebo nakupujte od pěstitelů, kteří se vyhýbají chemickému hnojení a snaží ošetřovat své výpěstky bilogicky. Pokud to nejde, tak alespoň  jezte co nejvíce syrovou stravu a zbavenou všech dusičnanů a škodlivých povlaků. Choďte do přírody. A pokud stále jíte maso, tak začněte přemýšlet a zkuste se vcítit třeba někde venku na zahrádce třeba do mravence, do včely, do krávy, zkuste být chvíli jimi, tím zvířetem, možná časem pochopíte.  A pak zjistíte, že Vám stačí menší dávky jídla a cítíte se lépe po všech stránkách.

PS: Jíme proto, abychom měli energii a ne proto, abychom naplnili břicho prázdnou hmotou.

 

 

Kontakt

Vegetariánská rodina, muži, ženy a děti §§§§§§§§§§§§§§§
....................
000
+420.604278455 dagmar.mrajcova@seznam.cz